reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.





Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Ztracené vejce na míchaném salátu

Na přípravu ztaceného vejce na salátu budete potřebovat:

Pro 2 osoby

  • Směs listových salátů
  • 250 g cherry rajčátek
  • 1 avokádo
  • Olivový olej
  • Sůl a čerstvě namletý barevný pepř
  • 2 vejce
  • 200 ml octa

Vařte jako šéf kniha

Salátové listy důkladně operte a rozdělte do dvou misek. Přidejte cherry rajčátka rozkrojená na půlky a na plátky nakrájené avokádo. Zakapejte olivovým olejem, osolte a přidejte čerstvě namletý barevný pepř.

Na přípravu ztracených vajec si připravte hrnec s větším průměrem. Naplňte ho vodou a dejte vařit. Vejce vyklepněte do mističek nebo do hrníčku. Jakmile se na dně hrnce začnou tvořit bublinky a voda se začne pomalu vařit, vlijte do ní připravený ocet.

Vodu v hrnci roztočte, aby vznikl vír a do jeho středu postupně vlijte vajíčka. Vír v hrnci se postará o to, aby se bílek obalil kolem žloutku. Nechte vařit asi 3 minuty (žloutek musí zůstat tekutý).

Na závěr položte na každý salát jedno vejce a ihned podávejte.

Zdroj: Ztracené vejce na míchaném salátu; Vařte jako šéf! TV Prima http://www.iprima.cz/novinky/varte-jako-sef-recepty-na-vejce-z-1-dilu [On-line 24.05.2013]

Dobré rady přímo od šéfa: tipy-triky-jak-na-vejce-varte-jako-sef

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


5 × = čtyřicet


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.