reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Arménský dezert – NAPOLEON

  • pláty listového těsta 3 kusy
  • máslo 375 g
  • zahuštěné sladké mléko (kondenzované) 450 g

Nejdříve si rozválíme listové těsto (plát velký tak na menší štrúdl). Na plech dáme pečicí papír a rozválenou placku pečeme na 180 stupňů asi 15 minut, což zopakujeme třikrát. Potřebujeme mít tři vrstvy!

V mezičase si uděláme krém do pater dortu. Pořádně vyšleháme máslo se zahuštěným mlékem a krém dáme vychladit do lednice. Potom vrstvíme patra: listové těsto, na to krém, zase těsto atd.

Okraje pokrájíme a z těchto zbytků si uděláme drobenku. Dort dáme vychladit. Před servírováním nakrájíme na porce a zdobíme drobenkou.

 

Zdroj: Arménský dezert – NAPOLEON; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/napoleon-0 [On-line 7.5.2012]

 

 

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


− sedm = 1


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.