reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Čokoládový fondant s malinovou omáčkou

Ingredience
fondant:

  • hořká čokoláda (70% kakaa) 100 g
  • máslo 100 g
  • hladká mouka 60 g
  • vejce 4 kusy
  • cukr krupice 100 g
  • máslo a polohrubá mouka na vymazání formiček 1 dávka

malinová omáčka:

  • mražené maliny 600 g
  • cukr krupice 4 lžíce

1. Rozehřejeme troubu na 190°C, rošt dáme raději výš. Připravíme si vodní lázeň: do hrnce stačí dát pár centimetrů vody a ohřívat, dokud se nezačne vypařovat.

2. Rozehřejeme si máslo spolu s čokoládou – ideálně v kovové misce. Pomocí elektrického šlehače s metličkou ušleháme vejce do pěkné táhlé pěny. Šleháme dál, po vrchovatých lžících přisypávejte cukr. Vždycky tak po 10-15 vteřinách, dokud všechen nespotřebujeme. Pěna by měla být ještě nadýchanější.

3. Hnědé vlijeme do žlutého. Teplou čokoládu s máslem do vajec s cukrem. Ručně metličkou pomalu spojíme v hnědou jednobarevnou hmotu.

4. Prosejeme mouku a v něžnosti pokračujeme při jejím vmíchávání. Formičky vymažeme máslem a vysypeme polohrubou moukou. Těsto nadávkujeme do připravených formiček a vložíme je do vyhřáté trouby na požadovanou dobu sedmi minut. Prostředek těsta na hladině by měl zůstat níž než kraje. Hotový fondant necháme pár minut chladnout. Lehce zatřepeme s formičkou a hned ucítíme, že fondant půjde v pohodě vyklopit.

5. Vyklopíme a servírujeme s malinovou omáčkou.

6. Zmražené maliny dáme do rendlíku spolu s cukrem, podlijeme asi deci vody. Necháme úplně roztát a následně asi deset minut provařit. Propasírujeme přes sítko a podáváme s fondanty.

Zdroj: Čokoládový fondant s malinovou omáčkou; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/cokoladovy-fondant-s-malinovou-omackou [On-line 14.06.2013]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


− dva = 3


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.