reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Grilovaný ananas

Ingredience

  • ananas 1 kus
  • třtinový cukr 1 dávka

zmrzlina:

  • mléko 375 ml
  • hustá smetana ke šlehání 375 ml
  • vanilkový lusk 1 kus
  • žloutek 6 kusů
  • krupicový cukr 140 g

1. Kovový rendlík o objemu asi litr a čtvrt pořádně vychlaďte v mrazáku. Pak do rendlíku vlijte mléko a smetanu a vmíchejte dřeň vyškrabanou z lusku i celý lusk. Přiveďte k varu a poté odstavte a nechte 5 minut chladnout. Vyjměte lusk.

2. Žloutky a cukr vyšlehejte do světlé a velmi nadýchané pěny – pomůže i zmrzlině být nadýchaná a hladká. Pak vmíchejte do smetanové směsi v rendlíku.

3. Přelijte do čistého hrnce a za občasného míchání zahřívejte na co nejnižším plameni asi 20 minut, aby směs zhoustla a udržela se na vařečce.

4. Zhoustlou směs poté přendejte do mísy, přetáhněte potravinářskou fólií, aby se neudělal škraloup, a nechte 30 minut chladnout. Pak dejte na dvě hodiny do chladničky.

5. Přendejte do formy na zmrzlinu, přetáhněte fólií a dejte na 6 hodin (nebo na tak dlouho, aby byla směs skoro zmrzlá) do mrazáku. Pak nožem zmrzlinu načechrejte, rozrušte ledové krystaly a přendejte ji do velké mísy.

6. Skoro ztuhlou zmrzlinu našlehejte ručním elektrickým šlehačem – dodá jí to lehkost a hebkou strukturu. Pak opět přeneste do formy na zmrzlinu a dejte na další 4 hodiny mrazit.

7. Ananas nakrájíme na plátky, obalíme v cukru, grilujeme na venkovním nebo kontaktním grilu. Horké ovoce servírujeme s domácí vanilkovou zmrzlinou.

Zdroj: Grilovaný ananas; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/grilovany-ananas-0 [On-line 19.06.2014]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


8 × osm =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.