reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Hovězí vývar s nudlemi

Ingredience

- 0,5 kg hovězího žebra

- 1 mrkev

- kousek celeru

- 1 petržel i s natí

- 1 cibule

- sůl, pepř, nové koření

- 1 kostka bujónu

- domácí nudle

Připravíme si maso, odblaníme, opláchneme a dáme do hrnce se studenou vodou. Necháme vařit do změknutí. Mezitím si připravíme zeleninu, kterou oloupeme a nastrouháme nahrubo. Když je maso měkké, vyndáme z vývaru. Do vývaru přidáme zeleninu, sůl, pepř, petrželku. Necháme vařit. Servírujeme.

Domácí nudle: Mouku vysypeme na vál, vajíčkem uděláme důlek a do něj vyklepneme vejce, osolíme. Uhněteme měkčí těsto, aby se dalo rozválet. Rozválíme placku cca 3mm silnou a necháme schnout cca 15 minut. Poté rozkrájíme na 5 cm široké pláty, dáme na sebe, překrojíme v půlce, dáme zase na sebe a krájíme ostrým nožem na slabé nudličky jak vlas. Vaříme zvlášť ve vodě ochucené polévkovým sypkým kořením. Vaříme 5 minut.Scedíme a necháme ve studené vodě.

Zdroj: Hovězí vývar s nudlemi; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/hovezi-vyvar-s-nudlemi-4  [On-line 29.10.2014]

You must be logged in to post a comment.


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.