reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Paštičky s krémem a švestkovou omáčkou s whiskey

 • 1 kg listového těsta
  vejce na pomašlování
  tuk na vymazání plechu
  papír na pečení

na krém:

 • 200 ml mléka
  50 g pudinkového prášku
  2 žloutky
  50 g cukru krystal
  150 ml šlehačky
  vaječný koňak

na švestkovou omáčku:

 • švestky
  voda
  cukr
  skořicový cukr
  whiskey

Z listového těsta vykrájíme kolečka. Na vymazaném plechu je důkladně pomašlujeme a vykrajovátky různých průměrů vytvoříme kroužky, které poslouží jako ráfek paštiček. A pozor, nezapomeňte, že nejlépe se pracuje se ztuhlým těstem z mrazáku. Celé paštičky pomašlujeme a zakryjeme pečícím papírem, aby při pečení neztratily tvar. Dáme je do trouby na 220 stupňů, a než budou do zlatova, připravíme si krém.
Z pudinkového prášku, trochy mléka a žloutků vymícháme hladkou zálivku, kterou zavaříme ve vroucím zbytku mléka. Vzniklý základ na krém zasypeme vrstvou cukru a necháme vychladnout. Poté cukr vmícháme dovnitř spolu s vaječným koňakem a hustou šlehačkou, kterou přidáváme po částech, a hotovým krémem naplníme paštičky. Na talíři doplníme omáčkou, kterou připravíme podle následujícího postupu:
Švestky krátce povaříme v cukrovém rozvaru, přidáme skořicový cukr, necháme vychladit, na závěr ochutíme trochou whiskey. Podáváme s paštičkami s krémem. Dozdobíme ovocem, případně podle vlastní fantazie kroužky z listového těsta.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/192-pasticky-s-kremem-a-svestkovou-omackou-s-whiskey/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


6 × = osmnáct


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.