reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Steaky v pepřové marinádě s rozmarýnovým bramborem

na steaky

 • svíčková
  sterilovaný zelený pepř
  čerstvý mletý pepř
  olej
  sůl

na rozmarýnové brambory:

 • brambory
  čerstvý rozmarýn
  olej
  sůl

Steaky v pepřové marinádě:
Než začneme svíčkovou porcovat, důkladně ji zbavíme šlach. Palec a špičku odřízneme – oba kousky se budou hodit například k přípravě soté. Střední část svíčkové nakrájíme na plátky silné 3 – 4 cm, nenaklepáváme je, ale dlaní rozmáčkneme.
Steaky naložíme do pepřové marinády, kterou připavíme ze zeleného sterilovaního pepře, který nadrtíme nebo rozmixujeme, přidáme olej a dochutíme čerstvě namletým černým pepřem. V žádném případě marinádu nesolíme! (Sůl váže vodu, takže by maso ztratilo svou šťavnatost.) Do marinády stačí naložit na tři hodiny, ale chceme – li, aby steaky měly pikantnější chuť, necháme je v marinádě přes noc. Maso solíme až těsně před pečením, aby zůstalo šťavnaté.
Naložené steaky nejprve zprudka opečeme z obou stran, aby se maso zatáhlo a vytvořila se zlatavá kůrčička. Položíme je na plech a dáme v troubě předehřáté na 100 stupňů na 15 minut dopéci. Chceme – li krvavější maso, postačí o pár minut méně.
Dokonalý steak musí být křehký a šťavnatý, proto je potřeba dodržet několik zásad: Základem je kvalitní čerstvé maso. Nejlepší svíčková je z býka ne staršího 19ti měsíců. Čím je maso prorostlejší, tím budou steaky křehčí.

Rozmarýnové brambory:
Brambory uvařené ve slupce do poloměkka nakrájíme na plátky. Osolíme, zasypeme čerstvým rozmarýnem, zlehka zalijeme olejem a necháme asi 15 minut zapékat na 200 stupňů.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/18-steaky-v-peprove-marinade-s-rozmarynovym-bramborem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ jedna = 9


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.