reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Šunkové rolády

na základní variantu a krém:

 • 100 g plátků šunky
  250 g pomazánkového másla
  50 g šlehačky
  3 g želatiny
  bílý pepř
  sůl

na šunkovou roládu s hráškem:

 • 100 g plátků šunky
  základní krém
  150 g hrášku
  pažitka dle chuti
  bílý pepř

na šunkovou roládu s vejci:

 • 100 g plátků šunky
  základní krém
  6 vajec
  100 g šunky vcelku

na šunkovou roládu s paštikou:

 • 100 g plátků šunky
  základní krém
  200 g paštiky
  100 g šunky vcelku
  pažitka dle chuti

na šunkovou roládu s vínem:

 • 100 g plátků šunky
  základní krém
  200 g hroznů
  50 ml bílého vína

na šunkovou roládu s křenem:

 • 100 g plátků šunky
  základní krém
  100 g křenu
  100 g šunky

Šunková roláda má několik variant. Bez základního krému se ale žádná neobejde: budeme potřebovat pomazánkové máslo, které smícháme s našlehanou smetanou, solí a pepřem. Poté vmícháme rozpuštěnou želatinu a můžeme začít plnit roládu. Tentokrát však místo plátků sýra použijeme šunku. Zajímavou variantou je roláda s hráškem a pažitkou, které stačí přimíchat do základního krému. Dalším druhem je roláda s vejci. Přidáme nasekaná vajíčka natvrdo a pro větší efekt na krém vyskládáme vejce nakrájená na plátky a hranolky šunky. Paštikovou variantu vytvoříme také jednoduše: paštiku našleháme se základním krémem do husté pěny, a pokud navrch přidáme hranolky šunky a pár snítek pažitky, bude na řezu skutečně nevšední. Další roládu můžeme doplnit vínem. Jak hroznovým, kterým nakonec krém ozdobíme, tak suchým bílým, které vmícháme do základu. Poslední variantou je roláda s křenem: do krému přidáme nastrouhaný křen a nadrobno nasekanou šunku, roládu zabalíme a dáme, stejně jako všechny ostatní, vychladit. Ztuhlé rolády krájíme na plátky a servírujeme.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/211-sunkove-rolady/

You must be logged in to post a comment.


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.