reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Vepřové spirálky se švestkami a sýrem

 • vepřová panenka
  anglická slanina
  sušené švestky
  parmazán
  sůl
  pepř
  párátka či napichovátka

na placičky:

 • strouhaný parmazán

Panenku prokrojíme tak, aby vznikl tenký plát. Ten naklepeme, osolíme, opepříme a položíme na potravinářskou fólii, kterou jsme předtím hustě pokladli plátky slaniny. Na okraj panenky vyskládáme dvě řady sušených švestek a vše sbalíme do pevné rolády, kterou utáhneme pomocí fólie. Roládu necháme v lednici aspoň hodinu ztuhnout a potom ji i s fólií nakrájíme ostrým nožem na plátky. Teprve potom fólii stáhneme. Vzniklé spirálky napíchneme na párátka či bambusová napichovátka a zapečeme asi pět minut na grilu při 200°C. Podáváme spolu s parmazánovými placičkami, jejichž příprava je opravdu jednoduchá. Stačí dát do trouby na 180°C plech s pečicím papírem, na který jsme nasypali do tvaru placiček v tenké vrstvě strouhaný parmazán, a do pěti minut jsou zlatavé placičky hotové.
A jeden dobrý tip na závěr: pokud spirálky napícháte do půlky zelí či ledového salátu, ozdobíte placičkami a svou oblíbenou bylinkou, bude výsledek skutečně dokonalý!

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/329-veprove-spiralky-se-svestkami-a-syrem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


8 − = sedm


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.