reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Sen z listového těsta

Ingredience pro přípravu receptu:

  • 450 g – hladká mouka
  • 375 g – máslo
  • 300 ml – ledová voda
  • 75 g – hořké kakao
  • 1/2 lžičky – sůl

Čokoládový krém

  • 6 kusů – žloutek
  • 50 g – hladká mouka
  • 150 g – cukr krystal
  • 300 g – hořká čokoláda – najemno nasekaná
  • 500 ml – plnotučné mléko

Na listové těsto smícháme mouku, sůl a kakao. Přidáme na malé kostky nakrájené máslo, ale nezapracováváme ho do mouky. Uprostřed této směsi uděláme důlek a nalijeme do něj polovinu vody. Rukama zpracujeme těsto, přidáme zbytek vody a hněteme, než vznikne hladká hmota. V tomto bodě by mělo máslo zůstat tuhé a viditelné. Na pomoučeném vále vyválíme obdélník o rozměrech přibližně 15 x 30 cm. Teď ho poskládáme. Položíme ho před sebe tak, že delší strana bude ležet vodorovně. Levý okraj přehněteme směrem do středu a přes něj pravý okraj, směrem doleva. Teď před sebou máme obdélník o třech vrstvách. Otočíme těsto o 90 stupňů doleva, delší strana bude opět ležet vodorovně. Opět těsto vyválíme do obdélníku a znovu ho poskládáme stejným způsobem. Na levé části těsta si uděláme značku, zakryjeme těsto fólií a uložíme ho na 20 minut do lednice. Těsto vyndáme z lednice a dle znaménka si ho položíme stejným způsobem na plochu a opakujeme postup s vyválením a přeložením. Znovu vychladíme v lednici a naposledy vyválíme a poskládáme. Necháme těsto 20 minut odpočívat. Předehřejeme troubu na 200 stupňů Celsia Vyválíme z těsta obdélník o rozměrech 25 x 30 cm, centimetr vysoký. Přeložíme těsto na tři díly a uděláme si v každé třetině značku. Nakrájíme ho na tři rovné, stejně velké díly. Vyložíme plech pečicím papírem a položíme na něj díly těsta. Necháme mezi nimi dost místa. Vidličkou těsto propícháme, aby se během pečení moc nenafouklo. Uložíme plech do trouby a pečeme přibližně 10–15 minut. Upečené těsto vyndáme z trouby a necháme zcela vystydnout. Připravíme si krém. Ručním mixérem vyšleháme žloutky s třetinou cukru doběla, až budou mít krémovou konzistenci. Při nízké rychlosti vešleháme mouku. Zbývající cukr a mléko dáme do kastrůlku a na středním plameni přivedeme k varu. Horkou směs pomalu vlijeme na vaječnou směs a stále mícháme. Směs přelijeme znovu do kastrůlku a necháme probublávat na mírném ohni dvě minuty. Vzniklou směs nalijeme do misky s nalámanou čokoládou a mícháme, dokud se čokoláda celá nerozpustí. Zakryjeme a necháme vychladnout. Dva díly těsta hojně potřeme vychladlým čokoládovým krémem. Poskládáme všechny tři díly těsta na sebe tak, že poslední z nich bude bez krému. Poprášíme povrch kakaem a uložíme na 20 minut do lednice. Hotový dezert nakrájíme pilkovým nožem na malé řezy a servírujeme.

Zdroj: Sen z listového těsta; Když vaří táta TV Prima http://www.kdyzvaritata.cz/sen-z-listoveho-testa.html [On-line 31.12.2012]

1 comment to Sen z listového těsta

You must be logged in to post a comment.


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.