reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

TV Paprika

V průběhu léta se v naší online kuchařce začnou objevovat recepty z TV Paprika. Zajímají nás Vaše podněty a názory na pořady vysílané v této televizi. Můžete nám je zdělit níže v podobě komentáře.

Pořady TV Paprika (recepty zde):

Chuti monarchie

Čokoládový příběh

Gasztropuč

Italské pochoutky

Nahoře na hoře

Omeleta

Učíme se vařit

Upečme si něco

Vinařskou stezkou s vidličkou a nožem

Vládkyně kuchyně

Jen pro labužníky

„TV Paprika je tematická gastronomická televizní stanice, jejímž cílem je přispět k zachování a udržení kulinářských tradic vzniklých v oblasti středovýchodní Evropy, dále popularizace klasických hodnot české, slovenské a maďarské kuchyně, poskytování pravidelných informací o všech významných akcích a událostech gastronomického rázu, v neposlední řadě pak seznámení diváků s kuchyní národů žijících daleko za hranicemi našeho regionu. Vedle toho si tato televizní stanice vzala za úkol seznámit své diváky i s další neodmyslitelnou součástí stolování, kterou jsou nápoje, a představit historii a zvyky spojené s konzumací nejenom těch nejznámějších, ale také těch méně známých nápojů.

Cílovou diváckou skupinu televizní stanice TV Paprika tvoří vesměs diváci ve věkové kategorii nad 18 let (v užším slova smyslu: lidé ve věku 18-49 let, žijící ve městech), kteří jsou vnímaví vůči novinkám, dokáží ocenit gastronomické tradice, jsou otevřeni světu, ovšem vybírají si, co z toho světa přijmou za své. Naši diváci jsou patřičně orientováni na kvalitu, vyznačují se průměrnou věrností k určité značce, jsou nároční a přístupní inovacím, a to i na poli gastronomie.


Naším cílem je, aby si TV Paprika v roli média, které se gastronomické tematice věnuje v nejúplnějším možném měřítku, v krátké době získala zásadní vedoucí pozici v procesu formování názorů a patřičného ovlivňování nejenom celé početné obce zájemců o stolování a vaření, ale také odborných gastronomických a gourmetských kruhů.

Heslem TV Paprika je pohoda. Vysílané programy se vyznačují pozitivním pohledem na svět a díky svému přirozenému, nenásilnému přístupu a tomu, že poskytují důvěryhodné informace, umožňují strávit chvíle odpočinku aktivní formou. Záměrem stanice je zdůraznit uváděnými pořady skutečnost, že vaření nemusí být zákonitě pouze obyčejnou každodenní rutinou. Právě naopak, může to být zábavná činnost, působící pozitivně i na oblast mezilidských vztahů. TV Paprika poskytuje svým divákům praktické rady a návody, ale seznamuje je také s naprosto ojedinělými praktikami kuchyňského umění.

TV Paprika zahájila svou činnost jako samostatná televizní stanice nejprve v Maďarsku, dne 2. listopadu 2004, a to vysíláním v délce 14 hodin denně. Od 17. ledna 2005 bude možné sledovat její vysílání také na území České republiky a Slovenské republiky.

Dosavadní ohlasy na činnost TV Paprika svědčí o tom, že veřejnost očekává tuto televizní stanici s velkým zájmem, a proto se její vysílání nevídanou rychlostí šíří do jednotlivých kabelových sítí. Počet domácností, které této stanice pokrývá, bude v průběhu roku 2005 ve všech třech zemích dynamicky vzrůstat.“ zdroj tvpaprika(http://tvpaprika.hu/cs/tvpaprika)

loading...

55 comments to TV Paprika

 • Obzinová Jana

  Kde bych, prosím našla recept (který jsem si nestačila zapsat) na koláč s ořechovou náplní, který byl vysílán na TV Paprika dne 26.12.2010 v odpoledních hodinách. Byl to nejspíš pořed maďarský, kde mladý průvodce pořadem spolu se starší paní (oba mluvili maďarsky) připravovali těsto a pak upekli koláč s ořechovou náplní s čokoládovou polevou. Koláč byl ze tří vrstev těsta potřeného ovocným džemem, na to pak vrsta mletých ořechů, pokapaná tzv. rumovým mlékem s rozinkami a pak zase další vrstva. Recept jsem si nestihla poznačit, jen si pamatuji že k hladké mouce se přidal tuk, cukr, jedem žloutek, prášek do pečiva, snad i smetana, ale dál už nevím. Můžete prosím recept poslat? Předem Vám moc děkuji. Jana

 • Beránek

  co je čínská omáčka

 • irena mysanova

  Mate v tom pekny bordel. shanim recepty od urcitych kucharu a velke NIC. Tak na co ten porad, kdyz nepisete recepty se jmeny kucharu ?? Mapr.recepty od Margo Bodi na jeji nmoucniky nenalezam a nenalezam ???!!!

  • Zde uvedené recepty jsou citované ze stránek pořadu TV Paprika. Pokud nějaké recepty nejsou k dispozici, ani my je bohužel nemůžeme uvést, pokud je přímo nepřepíšeme po zhlédnutí daného pořadu. Pokud nějaký recept nemůžete najít podle kuchaře, což my neumožňujeme, zkuste jej vyhledat podle ingrediencí nebo názvu. Budeme vděčni za vložení chybějícího receptu do komentáře pod stránku pořadu, my jej zařadíme jako recept do kategorií. Děkujeme za pochopení.

 • KATARINA

  cely tyzden nemozem chytit vas signal. co sa deje? chybate mi!!!

 • jeka

  Dobrý den,chcela by som sa Vás opýtať kde môžem najsť recepty z programu Sveet Boys,strašne rada sledujem tohto mladého kulinára a tento rok akosi nestíham /neudáva/ množsto ingrediencií.Za pochpenie ďakujem.

 • Renata

  Dobry den, na tv papriku se divam s velkym zajmem, snazim se i varit podle nej, moc bych vas prosila o recepty kuchare bez cepice Olivera, moc dekuji za odpoved. S peknym pozdravem, vase divacka Rena

 • jiril

  K dispozici jsou pouze recepty z pořadů výše uvedených. Jiné TV Paprika zatím nezveřejnila.

 • Alena Šnebergerová

  Dobrý den, ráda bych věděla, kde mohu najít recepty z pořadu Slaďáky Jamese Martina a Sweet baby James vysílané na TV paprika. Děkuji za odpověď.

  • No, na oficiálních stránkách televize toho moc nemají. Ani ty pořady tam nemají všechny vyjmenované. Snad se brzy něco objeví tady. Pokud by se někdo dělat v průběhu zápisky k nějakému receptu, tak by to tady pak mohl hodit. Třeba to admini zařadí do nějakých kategorií.

 • Iva

  dobry den kde prosim najdu zpetne recepty z programu Tva paprika dekuji a pekny den

 • Martina

  Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu, kde mohu najít poslední recepty vysílané na TV Paprika. Dnes 12.3. v pořadu Maminčiny mňamky od 15:30 hodin mě zaujala sekaná, kterou pekli.Bohužel jsem přišla pozdě k obrazovce a nestihla jsem všechny přísady do receptu.
  Předem moc děkuji za odpověď.

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


devět − 1 =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.