reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Kuchařská pohotovost

Recepty z pořadu Kuchařská pohotovost:

„Akční kuchařská podívaná v netradičním podáníKuchařská pohotovost v podobě týmu profesionálů – šéfkuchaře, šéfcukráře a kuchařky – specialistky na studenou kuchyni reaguje na „zavolání“ diváka o pomoc.

Ten potřebuje například připravit romantickou večeři na zahradě pro zamilovanou dvojici s odpovídajícími specialitami, grilovat u rybníka pro nečekanou návštěvu, vykouzlit pro mlsné a neposedné děti narozeninovou party tak, aby je nadchla, či překvapit mlsnou tchýni vybranou specialitou, kterou dosud neochutnala. Počítá se i s vytvoření speciálů pro velké příležitosti jako jsou Vánoce, Silvestr nebo Velikonoce. Nabízí se i možnosti jako jsou větší akce, kdy tým bude muset řešit i kompletní organizaci oslavy včetně pozvánek, volby místa, dekorací a překvapení pro oslavence.

Pokud zadání splní tento požadavek, pohotovostní tým přijíždí na místo speciálním vozem v barvách pořadu, zjistí veškeré podrobnosti zadání, upřesní požadované menu či pokrm, počet strávníků u stolu a také jejich vrtochy, případně finanční limit, provede obhlídku kuchyně a navrhne celkové řešení. S hostitelem pak společně mohou nakoupit a poradí mu, jak danou situaci zvládnout, a samozřejmě celé menu posléze společně připraví. Ve složitých případech poradí i se samotným stolováním, úpravou tabule a dalšími detaily.


Do akčního sestřihu přípravy jídel, který kuchaři sami komentují, vstupují grafické prvky s praktickými radami o surovinách, jejich druzích a fintách při jejich zpracování i další praktické rady.

Podívejte se, co všechno bylo před tím, než se Kuchařská pohotovost začala natáčet…

Zadání by mělo obsahovat skutečný problém, který diváka v gastronomii trápí a také informaci o tom, komu je výsledné menu určeno. Tým Kuchařské pohotovosti rozhodně nepřijíždí na základě pouhého neurčitě znějícího zadání „chystáme oslavu, pomozte“, ale na základě skutečně originálních, náročných nebo komplikovaných konkrétních problémů, kdy je třeba řešit složitou kombinaci jídel pro zvláštní příležitost nebo pro neobvyklé, zajímavé či mlsné hosty. Divácké fantazii se tady meze nekladou, spíše naopak.

Na závěr přípravy každého chodu se v krátké rekapitulace zopakuje recept, přehled všech surovin a nejdůležitější okamžiky přípravy. A nejen to, pořad kromě samotného postupu vaření zachytí i příběh, starosti či šikovnost našeho diváka, kterému tým přijel na pomoc.

Natáčet se bude na různých místech republiky v kuchyních diváků, kteří budou pečlivě vybíráni ze zaslaných námětů či zadání.“ zdroj ceskatelevize.cz(http://www.ceskatelevize.cz/program/kucharskapohotovost/o-poradu/)

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


1 + = tři


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.